Lodge, Village & Committee Contacts

Achewon Nimat Lodge 282 San Francisco Bay Area Council, Boy Scouts of America
Copyright © San Francisco Bay Area Council, All Rights Reserved
Achewon Nimat Lodge 282, Order of the Arrow San Francisco Bay Area Council-BSA, 1001 Davis Street, San Leandro, CA  94577  | PH: 510.577.9000 email: info@achewonnimat.org  |  www.achewonnimat.org
Position
Name
Email
LODGE OFFICERS
Lodge Chief
Aaron Register
Lodge Vice Chief (Activities)
Stephen Parnell
Lodge Vice Chief (Inductions)
Jason Cruz
Lodge Vice Chief (Service)
Melody Fewx
Lodge Secretary
Lodge Treasurer
Nicholas Monaghan
Past Lodge Chief
Chris Santos
Lodge Adviser
Eric Parnell
Lodge Co-Adviser (Admin)
Steve Kline
Lodge Co-Adviser (Program)
Rob Wong
Lodge Staff Adviser
Jason Lewis
Lodge Associate Adviser (Activities)
Lodge Associate Adviser (Inductions)
Lodge Associate Adviser (Service)
Rob Santos
Lodge Associate Adviser (Secretary)
Lodge Associate Adviser (Treasurer)
Don Wilkinson
OHLONE VILLAGE
Ohlone Chief
Vincent Tran
Ohlone Adviser
Ohlone Vice Chief (Communications)
Ohlone Associate Adviser (Communications)
Ohlone Vice Chief (Inductions)
Ohlone Associate Adviser (Inductions)
ROYANEH VILLAGE
Royaneh Chief
Steven Tom
Royaneh Adviser
Michael Otani
Royaneh Vice Chief (Communications)
Conner Yee
Royaneh Associate Adviser (Comm)
Royaneh Vice Chief (Inductions)
Tyler Yee
Royaneh Associate Adviser (Inductions)
SEUNEN PASCHENGINK VILLAGE
Seunen Chief
Andrew Tantzen
Seunen Adviser
Melissa Berg
Seunen Vice Chief (Communications)
Seunen Associate Adviser (Comm)
Alex Kong
Seunen Vice Chief (Inductions)
Seunen Associate Adviser (Inductions)
George Tantzen
WEKEMNAYON VILLAGE
Wekemnayon Chief
Nathan Calvert
Wekemnayon Adviser
Laura Priest
Wekemnayon Vice Chief (Communications)
Wekemnayon Assc Adviser (Comm)
Wekemnayon Vice Chief (Inductions)
Wekemnayon Associate Adviser (Inductions)
LODGE COMMITTEES
Achiefest Chairman
Achiefest Adviser
Arrow Point Chairman
Arrow Point Adviser
Banquet Chairman
Banquet Adviser
Liz Brandon
Brotherhood Chairman
Brotherhood Adviser
Camp Promotions Chairman
Camp Promotions Adviser
Ceremony Team Chairman
Ceremony Team Adviser
Charles Hoffman
Cook Team Chairman
Cook Team Adviser
Tim Shepodd
Cub Scouting Chairman
Cub Scouting Adviser
Dance Team Chairman
Dance Team Adviser
Laura Priest
Elangomat Chairman
Elangomat Adviser
Finance Chairman
Finance Adviser
John Walton
Klondike Derby Chairman
Klondike Derby Adviser
Rob Santos
Leadership Development Chairman
Leadership Development Adviser
Membership Chairman
Membership Adviser
Don Wilkinson
National Events Chairman
National Events Adviser
OA Troop Representative Chairman
OA Troop Representative Adviser
Ordeal Chairman
Ordeal Adviser
Plan Book Chairman
Plan Book Adviser
Service Chairman
Service Adviser
Trading Post Chairman
Trading Post Adviser
Michael Andrews
Unit Elections Chairman
Unit Elections Adviser
Web Site Chairman
Web Site Adviser
Steve Kline
Where to Go Camping Chairman
Where to Go Camping Adviser
Winter Camp Awareness Chairman
George Tantzen
Winter Camp Awareness Adviser
ADHOC LODGE COMMITTEES
Vigil Selection Chairman
Vigil Selection Adviser
OTHER EMAILS
Lodge Officer Distribution List
NOAC 2020 Information Email
Lodge Adviser Distribution List
Achewon Nimat 282
San Francisco Bay Area Council, Boy Scouts of America